Superviseeritavad pereterapeudid

Mari Kongi, Superviseeritav pereterapeut

Mari Kongi

Auli Andersalu-Targo

Angela Jallakas

Lemmi Leola

Lemmi Leola

Elise Tõllimäe

Elise Tõllimäe

Ljudmilla Saar

Ljudmilla Saar

Kätlin Jaeger

Tel. number

+372 5 219 240

E-post

kiira@perekonsultatsioonid.ee

Perekonsultatsioonid OÜ;  Tartu, Riia 15B, 51010
Reg. Nr: 11478621
Majandustegevusteade nr: 159297
SEB a/a EE521010220106834018

Powered by

Mari Kongi

Olen omandanud inglise keele õpetaja magistrikraadi Tartu Ülikoolis ning töötanud õpetaja, noorsootöötaja ja huvijuhina. Seega olen koostööd teinud nii laste, noorte kui täiskasvanutega. Kõige teraapia lähedasem kogemus enne pereteraapia õpinguid oli eratunde andes, mil õpilased avanesid ja soovisid jagada. Nägin, et mind usaldatakse ning et mulle sobib kuulaja roll. Nii sain viimase tõuke, et asuda õppima pereteraapiat. Mul on väike pere: abikaasa, teismeline poeg ning mõned vahvad lemmikloomad. Paralleelselt pereteraapia õpingutega olen oma pere süsteeme lahti mõtestanud juba väga kogenud terapeutide abil. Terapeudina olen praktiseerinud aastast 2019. Seega olen tänaseks olnud nii kliendi kui terapeudi rollis ja oskan mõista erinevaid vaatenurki selles protsessis. Tänu inglise keele õpetaja haridusele olen valmis nõustama nii eesti kui inglise keeles. Seega, kui tunned, et vajad kedagi, kes aitaks Sinu mõtteid, eesmärke ning vajadusi kaardistada ning tundeid selgeks rääkida, siis olen valmis selles Sind toetama! Neile, kel meeldib looduses liikuda, pakun välja ühise teraapilise jalutuskäigu Rakvere lähistel metsaradadel. See võimaldab looduse rüpes rahulikus ja toetavas keskkonnas end avada ja mõtteid vahetada. Vajadusel nõustan ka videokõne teel.

Auli Andersalu-Targo

Minu psühholoogiaõpingud algasid kohe pärast keskkooli lõpetamist, asudes õppima Tallinna Pedagoogikaüikooli psühholoogiat. See valik tundus algusest peale õige, sest inimeseks olemise ja inimsuhete mõistmine on mulle alati suurt huvi pakkunud. Magistrikraadi psühholoogias sain juba Tallinna Ülikoolist aastal 2005 ja sel ajal olin alustanud töötamist koolipsühholoogina. Minu suureks armastuseks on olnud tegelemine kooliealiste laste ja noorte nõustamisega. Olles töötanud koolipsühholoogina kolmes väga erinevas Tallinna koolis praeguseks juba paarkümmend aastat, olen ma aru saanud, kui oluline on selles töös süsteemne vaade ja laste toetamine nende perede kaudu. Kui ma mõistsin, et enam ei piisa õpilaste individuaalsest nõustamisest ja et ma vajan uusi oskusi, hakkasin uurima terapeudiks õppimise võimalusi. Kuigi ma olin mitmel korral käinud pereteraapia sissejuhataval kursusel, tundsin alles 2019 aastal, et olen päriselt valmis õppima pereterapeudiks. Intensiivne ja tõsine õppimine Kiira Järve Pereteraapiakoolis on jõudnud selleni, et alates aastast 2022 olen superviseeritav pereterapeut. Lisaks olen pikka aega tegelenud lapsevanemate ning lasteaedade ja koolide õpetajate koolitamisega. Teen Gordoni Perekooli koolitusi, tegutsen SA Kiusamisvaba Kool koolitajana ning olen saanud jagada oma teadmisi Tallinna Ülikoolis kursusi läbi viies. Erinevates töövaldkondades pean ma väga oluliseks oskust leida tasakaalu tõsiste teemadega tegelemise ja ressursside kasutamise vahel. Oma pereelus olen uues, põnevas arenguastmes, kus meie täiskasvanud tütar loob oma iseseisvat elu ja meie abikaasaga saame taas kahekesi endaga tegeleda. Kliente võtan vastu Tallinna kesklinnas ja veebi teel.

Angela Jallakas

Huvi psühholoogia vastu ning soov inimestega töötada on mul lapsepõlvest saadik. Töötasin üle kümne aasta klassiõpetajana ning mõistsin, et iga lapse loo taga on tema pere. Mida rohkem olen teadlik pere toimemehhanismidest, seda paremini mõistan last. Mul on pikaajalised kogemused töötades keerulises olukorras olevate peredega.

Pereteraapia õpingutega samaaegselt olen tööd teinud oma peresüsteemiga, et olla teadlikum, paremini aru saada põlvkondade mustritest ja nende mõjudest järgmistele põlvedele.

Pean oluliseks oskuseks näha tervikpilti, sest iga probleemse olukorra ümber on palju, mida olukorras sees olles ei oska näha. Olen õppinud märkama pere enda ressursse süsteemis toimuvas, kus need esmapilgul olematud tunduvad.

Elu on mind terapeudina töötamiseks ettevalmistanud. Olen kogenud väljakutseid ja keerulisi olukordi, mis on tõuganud mind otsima võimalusi ja seeläbi koguma teadmisi. Teadmisi kuidas luua oma ellu rohkem rõõmu, olla ise tervem ning muuta suhted armastavaks ja elada elu, mida mina vajan.

Kasvasin kärgperes. Mul on au olla kolme imelise lapse ema.

Lemmi Leola

2021. aastal omandasin Tartu Ülikoolis magistrikraadi sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialal. Õpin Kiira Järve Pereteraapia Koolis pereterapeudi pädevuskoolituse III astmel. Valisin need õpingud, kuna sissejuhatav kursus perepsühholoogiasse aitas mul mõista, kui palju meid mõjutavad päritolupere mustrid ja millised seaduspärasused esinevad peres ja suhetes. Inspiratsiooni selles valdkonnas ennast täiendada sain tegelikult juba varem Gordoni perekoolist.

Sihtasutuses Perekodu olen tegelenud last ümbritsevate täiskasvanute nõustamisega.

Lisaks pakun eraettevõtjana pereteraapia- ja nõustamise teenust.

Läbisin 2023. aastal psühhopatoloogia aluste koolituse.

Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Varasemast on kõrgharidus õigusteaduses ja pikaajaline kogemus töös inimestega – ettevõtluse ja personalijuhtimise valdkonnas.

Olen kahe täisealise lapse ema.

Kui on soov, et vaataksime koos sinu suhet kaaslasega, lastega või oma vanematega, võta julgesti ühendust. Pere on süsteem, mille kõik liikmed mõjutavad üksteist ja kõige tulemuslikum on toetada peret tervikuna.

Elise Tõllimäe

Keskkooli lõpetades otsustasin minna õppima sotsiaaltöö korraldust, sest tundsin, et tahan töötada inimestega. Mulle meeldis juba siis inimesi kuulata, mõista nende raskusi ja murekohti ning püüda koos nendega leida neile lahendusi. Erinevad praktika kohad aitasid leida oma kohta süsteemis ning pisut üle aasta kuulus minu süda sõltlaste toetamisele. Kuna tundsin vajadust mõista neid süsteeme, millest abipakkumise teenused sõltuvad läksin magistrantuuri õppima avalikku haldust. Pärast õpinguid võtsin koos elukaaslasega aja maha ning elasime ja töötasime välismaal, mõlemad oma eriala väliselt. See kogemus andis mulle ülevaate paarisuhte toimimisest, selle olulisusest ning ka sellest, mida ning kui palju tuleks sellesse ise panustada. Samuti andis see kogemus kinnitust sellest, et mulle meeldivad inimesed ning suhtlemine. Viis aastat tagasi naasimegi Eestisse ning ma alustasin uuelt lehelt ning asusin tööle keerulise saatusega noorukitega, Maarjamaa Hariduskolleegiumisse. Oma tööd mõndaaega tehes märkasin, kui oluline on perekond ning ka seda, et mõnikord vajab pere tuge ja abi, et tulla välja kriisist, olla üksteisele toeks ja olemas. Peredele oli oluline meenutada, millised ressursid neil on. Seega olen õppimas pereterapeudiks, et olla peredele toeks ja kaasteeliseks nende teekonnal. Hiljuti saime elukaaslasega ka ise väikese poisi vanemateks ning see aidanud mul paremini mõista, milliseid väljakutseid võib uus roll esitada. Kuidas see muudab ja mõjutab paarisuhet ning suhet minu enda vanematega ning ka minu suhet minu endaga. Kui ka Sinul on huvi ja soov oma suhteid paremini mõista, õppida paremini tundma nii ennast kui oma lähedasi võta minuga ühendust. Saame koos avastada, milliseid ressursse ning võimalusi Sinus ja Sinu peres peitub. Ära jää oma murede ning mõtetega üksi, saan Sind aidata teekonnal paremate suheteni!

Kätlin Jaeger

Peale ülikooli õpinguid mitmeid aastaid tervishoiusüsteemis töötades ning nõustades seal lapsi ja nende peresid, tajusin vajadust oma teadmisi peresüsteemi funktsioneerimisest arendada. Kriisi olukorda sattunud inimeste toetamiseks läbisin 2018. aastal kogemusnõustaja väljaõppe ning neid oskusi olen rakendanud haiglas peredega töötades. 2019. aastal alustasin Kiira Järve Pereteraapia Koolis pereterapeudi pädevuskoolitust ning tänaseks olen perepsühhoteraapia õpingutes III astmes ehk superviseeritav pereterapeut.
Pereterapeudiks saamise teekonnal olen õppinud tundma enda pere suhtemustreid ning teinud samme, et luua ennast toetavaid ja oma lähedasi aktsepteerivaid muutusi.
Olen valmis aitama Sinul ja sinu perel avardada vaadet teie suhete ressurssidest ja võimalustest, kuidas luua muutusi ning jõuda suurema teineteise mõistmiseni.
Minu juurde pereteraapiasse on võimalik jõuda läbi Tartu Laste Tugikeskus, Ojaveere Teraapiakeskuse või pöördu otse minu erapraksisesse http://katlinjaeger.ee
Minu kontaktideks võib jätkuvalt panna: 56673644, katlin.jaeger@gmail.com + http://katlinjaeger.ee
Minu piirkond on Tartu + veeb