Olen pereterapeut, psühholoog (koolipsühholoog, tase 7) ja koolitaja. Lõpetasin 2003 aastal Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala. Pärast kooli lõpetamist asusin tööle Mustamäe Gümnaasiumi, kus töötasin kuni 2009 aastani koolipsühholoogina. Koolist ära tulles hakkasin koolitama täiskasvanuid, kelle oskustest ja hoiakutest sõltub laste heaolu. Viisin läbi PREP-paarisuhtekoolitusi (koos abikaasaga), Gordoni perekooli ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusarenduse koolitusi. Tartusse elama asumise järel töötasin neli aastat (2014-2018) Tartumaa Rajaleidja keskuses, kus laste arengu toetamiseks keskendusin lapse ümber olevate täiskasvanute nõustamisele. Hetkel on mul erapraksis Tartus, kus pakun pereteraapiat ja nõustan. Lisaks koolitan lapsevanemaid ja spetsialiste. Huvi inimeseks olemise ja suhetes toimuva vastu on innustanud mind jätkuvalt oma teadmisi täiendama ja arusaamu laiendama. Aastal 2004 astusin psühhodraama väljaõppesse, kus minu õpetajaks olid Sirkku Aitolehti ja Salli Põldvere. Samal ajal õppisin Gordoni perekooli ja PREP-paarisuhtekoolituse koolitajaks, Tartu Ülikooli Eetikeskuse poolt korraldatud aastasel täiendõppe kursusel koolide väärtusarenduse nõustajaks. Aastal 2013 läbisin SA Kiusamise Vastu ja Turu Ülikooli poolt korraldatud koolitajate väljaõppe ja sain KiVa instuktoriks. Psühhodraama lavastaja CP diplomi sain 2011. Samal aastal lõpetasin ka hingamistöö koolituse. Aastal 2011 alustasin pereteraapia õpinguid Kiira Järve käe all. Aastal 2018 asusin õppima pereteraapia koolitajaks ja superviisoriks. Olen teist korda abielus ja mul on täisealine poeg. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu (alates 2012) ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu liige (alates 2003, juhatuse liige 2007-2013).
1996. aastal Tartu Ülikoolis psühholoogiaõpinguid alustades oli mul plaan saada täiskasvanutega töötavaks psühholoogiks. Õpingute kõrvalt avanes võimalus asuda tööle Tartu psühhiaatriakliinikusse, kus ma tegutsesin kokku kuus aastat. Töötades sai mulle õige pea selgeks lapsepõlve olulisus ja mõju täiskasvanueale. Paljud probleemid ja raskused saavad alguse just kõige varasematest aastatest ning nende ületamine täiskasvanuna on tihti tunduvalt raskem. Nii valisin kõrvalerialaks lastepsühholoogia ja 2002. a. lõpetasin Tartu Ülikoolis koolipsühholoogia magistriõppe. Alates 1999 – 2008 töötasin koolipsühholoogina. 2005.a asusin õppima pereterapeutiks ning hetkel töötangi sel alal. Alates 2004.aastast olen Gordoni perekooli koolitaja Perekeskuses Sina ja Mina. Koolitan nii lapsevanemaid kui ka õpetajaid. Olen abielus ja kolme poja ema.
Lõpetasin 2010. aastal Akadeemia Nord magistriõppe psühholoogia erialal. Aastatel 2013 – 2015 omandasin Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogi kutse eeldusained. 2015. aastal alustasin pereterapeudi kolmeaastase väljaõppega Tallinnas. Praktilise töökogemuse olen saanud Pärnu Haigla psühhiaatriakliiniku psühholoogi ametikohal. Tegelen paari- ja perenõustamisega, samuti individuaalse nõustamisega. Üks osa minu tööst on suunatud psüühilise distressi, psüühika- ja käitumishäirete ning riskikäitumise hindamisele ja terapeutilisele ravimisele.
Olles töötanud kümme aastat lasteaiaõpetajana ning lõpetanud Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži klassiõpetaja erialal, suundusin edasi õppima psühholoogiat ja kaitsesin aastal 2012 psühholoogia magistrikraadi. Teadsin, et soovin edaspidi töötada laste ja peredega, neid nõustades ja toetades. Lisaks saadud teoreetilistele teadmistele koolis, tundsin, et oleks vaja omandada praktilisi kogemusi ja saada väljaõpet suure kogemustepagasiga praktikutelt, et igapäevatöös omada vajalikke oskusi. Seetõttu alustasin 2013. aastal pereteraapia jätkukursusega, kus on vajalik teostada tööd eelkõige iseendaga, mis suurendab terapeudi tehnilist kompetentsust ja teadmiste taset läbi oma kogemuste. Olen ennast täiendanud erinevatel psühholoogia-alastel kursustel (loetelu vt SIIT). Hetkel töötan koolipsühholoogina. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu liige. Oman 24-aastast kooselu kogemust, peres kasvab kaks poega (sündinud 1994 ja 2005). Minu vaba aja lemmiktegevusteks on tervisesport, reisimine ja lugemine. Olen oma tarbeks õppinud fotograafiat ning mulle meeldib pildile püüda kauneid hetki loodusest ja laste vahetuid emotsioone.
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli sotsiaaltöö eriala, kõrvalerialaks psühholoogia. Olen töötanud pereterapeudina Tartu Herbert Masingu koolis ja Tartu Laste Tugikeskuses. Samuti teen eravastuvõtte. 2012. aastal läbisin kursuse “Sissejuhatus perepsühholoogiasse ja psühhoteraapiasse”. 2015. aastal lõpetasin II astme pereterapeutide pädevuskoolituse ning 2017. aasta detsembris lõpetasin III astme pereterapeutide pädevuskoolituse (superviseeritud praktika). Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige. Olen läbinud gestaltteraapial baseeruva isiksusliku arengu kursuse, osalenud Gordoni perekoolis, läbinud mitmeid Tartu Ülikooli ja Tartu Rahvaülikooli poolt pakutud isiksusliku arengu kursusi. Tegelen jooga ja tantsimisega, mis hoiab tasakaalus minu füüsilise ja vaimse poole. Olen abielus, kolme tütre ema. Hetkel kasvavavad meie peres kaks teismelist ja üks kaheaastane, seega puutun igapäevaselt kokku erinevas vanuses ja arenguetapis väga erinevate vajadustega lastega. Tean, kui suur väljakutse on selle kõrvalt mitte unarusse jätta paarisuhet, mis on perekonna vundament ning veel leida aega iseendale, erinevatele elu rikastavatele ja rõõmustavatele tegevustele väljaspool pereringi. Olen kogenud, kui väga kõik peres toimuv mõjutab kõiki pereliikmeid, ja kuidas anda oma panus, et suhted peres oleksid harmoonilised. Soovin, et võimalikult paljudel Eesti inimestel oleks võimalik kogeda õnnelikke suhteid oma lähedastega. Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel, kuid loodan peatselt oma suurepärase töö juurde naasta, kus oma uute toredate klientidega kohtuda!
Minu tee psühhoteraapia juurde algas kliendi toolilt. Kogesin, kui palju rahuldustpakkuvam võib olla elu, kui tunned iseennast ja mõistad, miks asjad sinuga juhtuvad.
Mul on psühhoterapeudi väljaõpe pereteraapias, olen läbinud tunnetekeskse paariteraapia (EFCT) väljaõppe ja osalen skeemiteraapia (ST) väljaõppes. Samuti olen lõpetanud lahenduskeskse coaching’u (ICF) väljaõppe. Doktorikraad on mul sotsioloogias, kuid tunnen, et saan inimesi paremini aidata nende lähisuhete tasandil. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu juhatuse liige ning programmi Dialoog Laste Nimel koordinaator ja koolitaja.
Terapeudina töötades tean, et ajan õiget asja. Olen inimesena otsekohene ja nõudlik, tasakaalustades seda soojuse ja toetusega. Kogen iga päev, et muutuste tegemiseks tuleb inimest julgustada astuma välja mugavustsoonist ja selleks ei piisa pelgalt kuulamisest.
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia eriala (magister). Olen omandanud pereterapeudi kutset pereteraapia pädevuskoolituselel. 2013. aasta kevadel alustasin pereteraapia praktikat TÜ Psühhiaatriakliinikus. Olen Eesti Pereterapeutide Ühingu liige. Alates 2012 sügisest olen Lahendus.net vabatahtliku nõustamismeeskonna liige. Olen lõpetanud ka TÜ majandusteaduskonna ning oman pikaaegset kogemust töös inimestega ettevõtluse ja personali valiku valdkonnas. Olen vabaabielus, kolme lapse ema. Kaksikud Karoliina ja Robin on nelja-aastased, noorim poeg ühe-aastane. Vabal ajal meeldib mulle tantsida rahvatantsu ning avastada erinevaid kultuure ja maid. Naudin Eestimaa suve ja Peipsi randa ning väljasõite koos perega. Olen veendunud, et igast olukorrast on väljapääs ning iga inimene väärib naeratust näole. Pilve taga on alati päike! Süsteemne pereteraapia on mulle hingelähedane, sest ma usun, et kõik inimesed on mõjutatud ümbritsevatest suhetest. Inimene on küll indiviid, aga elu on paljuski grupitöö, mitte individuaalne sooritus. Pereteraapia praktikas näen, kuidas abi saavad nii individuaalsete probleemide kui ka paari- ja pereprobleemidega pöördunud inimesed. Suhted on kui taimed, mille eest hoolitsedes ja millele toitu andes pakuvad nad vastu rõõmu ja püsivad elujõulised.
Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikoolis sotsiaaltöö eriala bakalaureuse- ja magistriõppe. Meditsiiniõe kutse olen omandanud Tallinna Meditsiinikoolis. Kolm aastat olen õppinud õigusteadust Akadeemias Nord (lõpetamata). Olen omandanud Tallinna Ülikoolis lisaerialana lastekaitsenõustaja kutse ja omandanud pereterapeudi kutse pereteraapia pädevuskoolitusel. Olen töötanud meditsiiniõena, sotsiaaltöö peaspetsialistina, kriminaalhooldusosakonna juhatajana, õigusnõustajana. Alates 2008-2017a töötasin Tartu vanglas sotsiaaltöötajana. Lepinguliselt töötasin ka lektorina Tartu Kustehariduskeskuses (ärieetika, ärietikett, suhtlemisõpetus) ning koolitusfirmas OÜ Reiting PR (motivatsioonikoolitus, tööklubi). Olen läbinud erinevaid koolitusi (lahutusseminari juhendaja, motiveeriv intervjueerimine, sissejuhatus kognitiiv-käitumisteraapiasse jne), mis kõik on toetanud minu rännakut punktist A punkti B. Olen vabaabielus, mul on kolm last. Mulle meeldivad inimesed ja ma naudin tööd, mida ma teen. Vabadel hetkedel armastan oma lastega mõtteid vahetada, vaikselt mõelda ja suurelt unistada.
Olen pereterapeut, pere- ja kasvatusnõustaja. Pereteraapia juurde jõudsin küpses keskeas olles mõistnud, et see valdkond pakub mulle tõeliselt huvi. Läbisin pereteraapia õpingud, mis on lisanud senistele teadmistele palju väärtuslikku. Olen veendunud, et pere on süsteem, mille kõik liikmed mõjutavad üksteist ning kõige tulemuslikum on toetada peret tervikuna. Hea aluse perede murede ja toetusvajaduste mõistmiseks on mulle andnud ka esmase haridusena Tartu Ülikoolis omandatud eripedagoogika eriala, magistriõpingud kasvatusteadustes ning arvukad koolitused. Vajalikke kogemusi tööks erinevas vanuses laste, noorte ja täiskasvanutega olen aastate jooksul ammutanud ka tööst eripedagoogi, logopeedi, klassiõpetaja ja õppejõuna. Lisaks on elu pakkunud võimalusi olla ärakuulajaks ja toeks neile, kel on tulnud olla silmitsi keeruliste eluolukordadega. Aga kõige enam on mind mõjutanud enam kui kolm aastakümmet kestnud abielu ning ühiselt üles kasvatatud kolm poega. Eriliseks kogemuseks on olla vanaemaks viiele lapselapsele. Pakun pereteraapiat ning kasvatusnõustamist. Vastuvõtt Tallinna kesklinnas. Nõustan eesti keeles.
Olen pere- ja paarisuhtenõustajana tegutsenud aastast 2013. Tahan aidata peredel aru saada, mis võib „viltu minna“ või on juba läinud ja kuidas leida endas, oma peres ja ümbritsevas ressursse, et soovitud rajale tagasi jõuda. Pean pereteraapiat efektiivseks meetodik, mis aitab tõsta oma ja oma lähedaste rahulolu eluga ja vähendada nii igapäevaprobleeme kui tulla paremini toime juba mitmeid põlvkondi väldanud käitumismustritega. 2013. aasta kevadel alustasin pereteraapia praktikat TÜ Psühhiaatriakliinikus. Olen läbinud pereteraapia väljaõppe (III pädevusaste) ja olen Eesti Pereterapeutide Ühingu liige. Minu teine suur väljaõpe (-kutse) ja tegevusvaldkond on Tartu Psühhodraama Instituudis, kus õpetan psühhodraamat, sotsiomeetriat ja grupi psühhoteraapiat. Olen psühhodraama lavastaja (CP, TEP õppes). Olen psühhodraama tegelenud nüüdseks 11 aastat ja see on olnud kindlasti „mind muutev“ ehk transformatsiooniline protsess. G. H. Mead on öelnud, et meie enesekontseptsioon on nii õhuke, et oma suhteid ja sidemeid teiste inimestega ning nende tõlgendusi on võimalik muuta. Kui muutuvad tõlgendused, avaneb uus perspektiiv ja selle kaudu muutud ka ise. Ehk ma usun tänu psühhodraamale täiesti kindlalt, et inimesed on võimelised muutuma ja elu saab alati paremaks minna, kui teha ja tahta. Olen õppinud ka suhtlemistreeneriks, mis võimaldab mul õpetada suhtlemis- ja kommunikatsioonioskusi nii suurematele gruppidele kui ka üksikisikutele nn coachingu vormis. Olen abielus ja kolme tütre ema
Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli, kus omandasin alus- ja esiõpetuse eriala, lisaerialaks valisin lapsepsühholoogia. Hiljem süvenes minu huvi psühholoogia vastu ning kaitsesin psühholoogia magistrikraadi Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudis. Selleks, et pakkuda peredele professionaalset tuge, olen läbinud pereteraapia 5-aastase väljaõppe. Kuulun Eesti Koolipsühholoogide Ühingusse ning Eesti Pereteraapia Ühingusse. Minu varasem tegevus on olnud seotud eelkõige laste ja peredega. Olen töötanud psühholoogi ja perenõustajana ning oman töökogemust nii haridus- kui tervishoiusüsteemis. Oma töös pean oluliseks peresüsteemi kui terviku mõistmist ja toetamist. Pere- või paariprobleemide lahendamine on tõhus viis inimese heaolu ja igapäevase toimetuleku parandamiseks. Lastega perede puhul on paratamatu, et vanemate pinged kanduvad üle ka lastele. Seetõttu on mõistlik alustada vanematest, kes võivad esmalt vajada ise abi, mõistmist ja tuge – olgu siis isiklike murede, lapse arenguliste probleemide või paarisuhte osas. Usun, et lahendamatuid olukordi ei ole olemas. Olen olnud üle 30 aasta abielus, kahe täiskasvanud ja ühe kooliealise tütre ema ning tänaseks ka vanaema. Pakun pere- ja paariteraapiat ning individuaalset nõustamist. Nõustan eesti keeles, vajadusel ka vene keeles.
Olen psühholoogina töötanud 2004. aastast. Praktilise töökogemuse olen saanud vanglas, koolis, rehabilitatsioonisüsteemis ja liikluspsühholoogina. Lisaks psühholoogi haridusele olen lõpetanud TLÜs kuntsiteraapiate magistrantuuri ja saanud pereterapeudi väljaõppe. Alates 2012. aastast juhin nõustamis-ja rehabilitatsioonikeskust ProVida Kliinik OÜ ning võtan vastu inimesi psühholoog-pereterapeudina. Koolitan lapsevanemaid vanemlusprogramm „Imelised aastad“ raames ja alates 2016. aastast viin läbi tööalast nõustamist ehk supervisioone. Oma töös kasutan erinevaid terapeutilisi lähenemisi nt süsteemne, lahenduskeskne lühiteraapia, loovteraapia, EFT (Tunnetekeskne paariteraapia), Imago dialoog, skulptuur vm. Pereteraapia juurde jõudsin 2012. aastal esmalt läbi töö, kuid veel tundsin vajadust nii isikliku arengu kui ka huvi enda peres toimuva vastu. Minus tekkis soov leida oma pereprobleemidele vastuseid. Millistel põhjustel käitumismustrid käivad põlvest põlve ja korduvad samad probleemid? Kuidas on juhtunud nii, et meie peres pole mehed juba mitmeid generatsioone olulised ja tarvitavad liiast alkoholi? Mida mina saan muuta, et minu enda suhe abikaasaga oleks erinev minu vanemate omast? Kuidas saame meie mehega kasvatada poega nii, et minu liigne armastus tema vastu ei põhjustaks ülehoolitsemist? Kuidas olla üks hästi funktsioneeriv perekond? Jne. Minu soov on näha ja näidata peret kui ühtset süsteemi, kus kõik pereliikmed mängivad olulist rolli ja mõjutavad üksteist. Südamelähedaseks teemaks pean ka paaride nõustamist, kellel on raskusi lapse saamisel ning on seetõttu suure pinge al Peale pideva enda teadmiste arendamise ja rakendamise on minu jaoks elus oluline leida tasakaal töö, pere ja vaba aja vahel. Väärtustan koosolemise aega abikaasa, lapse ja sõpradega. Samuti ei ütle ära põnevast raamatust, kaasahaaravast filmist ja vahel ka lihtsalt niisama olemisest.
Asusin psühholoogiat õppima 2002. aastal Tallinna ülikooli, kuna mind paelus väga kliiniline psühholoogia. Õpingute käigus on liikunud minu huvi nii kriminaalpsühholoogia kui ka neuropsühholoogia valdkondades – ja nende kokkupuutepunktides. Seetõttu läksin tööle Tartu vanglasse, kus osalise koormusega töötan seniajani. Just tänu Tartu vangla kolleegidele sattusin pereteraapia algkoolitusele, kus mul meenus, et olen Tallinna ülikoolis läbinud sarnase aine, mis mulle väga meeldis. Kuid ilmselt olin tol ajal veel liiga noor sellest kinnihaaramiseks. See, mis algkoolitusel pakuti, kõnetas mind väga ning asusingi pereteraapiat edasi õppima. Leian, et saadud teadmised on olnud mulle väga toeks nii oma laste kasvatamisel kui ka minu isiklikes suhetes. Ning järjest enam näen, et saan kasulikum olla ka spetsialistina – eriti seetõttu, et usun sellesse, mida teen. Kõige tähtsamad rollid minu elus on minu jaoks seotud minu perega – elukaaslase ja kahe pojaga, kuid pean ennast ka loodus- ja fotohuviliseks, kes naudib nii kirja- kui kokakunsti, millega oma vaba aega sisustan.
Hariduselt olen psühholoog ja lõpetanud Tartu Ülikooli bakalaureuse ja magistrikraadi psühholoogia erialal. Lisaks olen ennast täiendanud Motiveeriva Intervjueerimise koolituse ning Lahenduskeskse Lühiteraapia algkoolitusega. 2015 aastal alustasin õpinguid pereterapeutide pädevuskoolituse II astmes, et paremini mõista perekonda kui toimivat süsteemi. 2017 aastast olen superviseeritav pereterapeut. Varasem töökogemus on seotud karjääriinfo spetsialisti ja karjäärinõustamisega. Hetkel töötan koolipsühholoogina ning 2016 aastal alustasin pereteraapia praktikat Tartu Ülikooli kliinikumis, kus töötan peredega. Koolipsühholoogina puutun tihti kokku teismelistega ning nende elu sõlmpunktidega, mida üheskoos lahti harutame, kaasates vajadusel ka õpilase perekonda. Isiklikus elus olen olnud pikaaegses suhtes, millest on välja kasvanud abielu ning hetkel kasvatame koos tütart. Ma olen tänulik kogemuse eest, et sain panustada elukaaslase teismelise poja kasvatamisse ja sain isikliku kogemuse kärgpere moodustumise rõõmudest ja muredest. Ma olen veendunud, et igale keerulisele olukorrale perekonna erinevates eluetappides leidub lahendus. Lahenduse leidmiseks ja väljatöötamiseks soovitan julgelt pöörduda endale sobiva pereterapeuti poole.
Olen läbinud pereterapeudi väljaõppe Psühhoteraapia ja Nõustamise koolituskeskuses. Õppisin ülikoolis eripedagoogikat ning kõrvalerialana psühholoogiat. 2006 aastast alates olen inimestega töötanud. Pereterapeudina olen töötanud Eesti Pereteraapia Keskuses ning mitmes rehabilitatsioonimeeskonnas. Minu tee pereteraapiani pole olnud sirgjooneline. Olles maailmaparandajaliku suhtumisega otse ülikoolist alaealiste komisjoni tööle sattunud, kogesin mõne esimese kuuga intensiivset läbipõlemist. See oli alguspunktiks minu enesearenduslikul teel, kus esimeseks toetuspunktiks sai mulle gestaltteraapia. Mida aeg edasi, seda enam hakkasin tööalases plaanis ning ka isikliku elu võtmes nägema perekonna rolli erinevate probleemide tekkel ja nende lahendamisel. Just perekonna olulisus pani mind liikuma pereteraapia suunas. Praegu kannan endaga igapäevaselt kaasas siirast usku sellesse, et pereteraapiast on kasu väga erinevate probleemide lahendamisel. Ometi tõden ma ka keerukust, mida tee muutuste poole endaga kaasa toob. Seda näen nii klienditöös kui ka isiklikes suhetes. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.
Olen õppinud psühholoogiat ja töötanud nii karjäärinõustaja kui koolipsühholoogina. Olen läbinud pereteraapia väljaõppe ja oma igapäevatöös tegelen noorte, paaride ja perede nõustamisega. 2013. aastal läbisin koos oma abikaasaga PREP-paarisuhtekoolitaja väljaõppe. Olen Eesti Pereterapeutide Ühingu liige. Usun, et suhted peres on oluline ressurss ja heade suhete hoidmiseks on vaja tööd teha. Soovin aidata peredel leida nende tugevusi, et suhtes säiliks mõistmine, usaldus ja tasakaal. Olen üle 20 aasta abielus ja peres kasvab kaks last.
Psühholoog-nõustajana, hiljem pere- ja paariterapeudina, olen aktiivselt praktiseerinud alates 2008. aastast. Pereteraapiale lisaks olen läbinud erinevaid paariteraapia ja kriisitöö pädevuskoolitusi. Olen IMAGO suhteterapeut-koolitaja (adv) ja EFT (Tunnetekeskne pere- ja paarisuhteteraapia) terapeut. Oman ka perelepitaja pädevust. Lisaks eelpool nimetatule olen ennast täiendanud erinevatel koolitustel (geštaltteraapia-, kognitiiv- käitumisteraapia- ja motiveeriva intervjueerimine, lahenduskeskne lühiteraapia, mentaliseerimisel põhineva ravi väljaõpe, kliinilise psühholoogia, traumatöö ning teistel professionaalsetel kursustel. Perenõustajana oman ka kogemusi töös peredega, kus on probleeme alkoholi või narkootikumide kuritarvitamisega/sõltuvusega ja vägivalla kasutamisega (perekeskne lähenemine). Lisaks psühholoogi ja pereterapeudi kutsele olen lõpetanud TÜ-s Majandusteaduskonna ning omandanud magistrikraadi religiooniantropoloogias. Olen abielus ja kolme lapse ema. Viin nõustamist läbi eesti keeles ja saan vajadusel hakkama ka vene keelega.
Olen õppinud Tallinnas ja omandanud psühholoogia eriala magistrikraadi. Õpingute kõrvalt avanes võimalus asuda tööle psühholoogina Pärnu Psühhiaatriakliinikusse, kus töötasin 8 aastat. Töötades individuaalselt sai mulle üsna kiirelt selgeks, et iga inimese taga on peresüsteem ja süsteemi mõjud on võimsad. Sealt algas mul sügavam huvi süsteemse pereteraapia vastu. Olen omandanud pereterapeudi kutse ja siiani töötanud suurema osa ajast peredega. Olen täiendanud ennast erinevate erialaste koolituste osas mille tulemuseks olen saanud veel paremini aidata inimesi oma töös. Hetkel töötan ka SA TÜ Psühhiaatriakliinikus osalise koormusega. Oma töös pean oluliseks perede teadlikkuse tõstmist, mis viib omakorda paremale arusaamale oma lähedaste suhtes ja aitab lahendada erinevaid probleeme. Elus tuleb ikka ette olukordi, millega ei osata või on raske hakkama saada, siis on oluline endas leida see julgus abiküsimise järele. Perekond – see on midagi suurt ja võimast, mille nimel tasub vaeva näha ja tööd teha, et kõik end peresüsteemis rahuoleva ja õnnelikuna tunneks. Minu praktilise töö kogemus hõlmab klientide individuaalset nõustamist, paari- ja peretööd. Olen 24 aastat abielus, kolme suurepärase lapse ema.
Pereteemadega olen tõsisemalt tegelenud alates 1992 aastast, kui pereelu ja lastekasvatuse kohta tekkis nii palju küsimusi, et ei jäänud muud üle, kui tuli asutada Noore Pere Leht, millest hiljem sai ajakiri Pere ja Kodu. Sellele järgnes kirjastus Väike Vanker, mis juba 16 aastat kirjastab peamiselt lastekasvatuse ja suhetega seotud raamatuid. Mõne aja pärast tundsin, et minu huvi inimeste ja suhetega töötada on palju tõsisem ja nii läksin 2005 aastal õppima suhtlemistreeneriks ja 2006 aastal Gordoni Perekooli koolitajaks. Edasi järgnes juba loogilist rada mööda PREP-paarisuhte koolitajate ja nõustajate väljaõpe, psühhodraama õpingud ja samal ajal Tallinna Ülikoolis teise kõrghariduse – psühholoogia – omandamine. Tänaseks olen läbinud pereteraapia väljaõppe ja töötan pereterapeudina Ambromed Kliinikus ja oman erapraksist Tartu Pereteraapia Keskuses.
Olen kliiniline psühholoog ja pereterapeut. Psühholoogia bakalaureuse ja magistrikraadi omandasin Tartu Ülikoolis. Psühholoogiat läksin õppima huvist inimeste vastu – miks me oleme just sellised nagu me oleme ja käitume ning mõtleme just nii nagu parasjagu seda teeme. Ülikooliõpingute ajal asusin tööle Viljandi Haiglasse, kus tegelesin põhiliselt eakate ning laste ja nende peredega. Mul on olnud hea meel töötada aastaid SA Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriahaiglas, kus kohtun nii inimestega individuaalselt kui peredega ning teostan kognitiivsete funktsioonide ja isiksuse uuringuid. Psühhiaatriakliiniku töö on andnud mulle tähtsa kogemuse erinevate muredega tegelemisel, mõneks näiteks on söömishäired, raske depressioon, paarisuhte ja noorukite temaatika. Lisaks Tartu ja Viljandi haiglatele olen töötanud veel Tartu Usaldustelefonis vabatahtlikuna ja E.G.U. Erapraksises psühholoogina. Läbitud teraapiakoolituste hulka kuuluvad veel Lahenduskeskne lühiteraapia ning Kognitiiv käitumusliku teraapia algkursused. Minu töö on väga huvitav, teen seda armastuse ning pühendumusega. Pereteraapia juurde viisid mind sarnased küsimused, mis ülikooli psühholoogiat õppima. Inimene ei teguste üksinda, oleme oluliselt mõjutatud meid ümbritsevast keskkonnast, mistõttu indiviidi lähemalt vaadeldes ning käitumist analüüsides, tuleb alati vaadata ka tema keskkonda. Töö ja õpingute käigus olen mõistnud, et inimese käitumisel ja mõtlemisel on alati teatud põhjus, motivatsioon. Mõistes, mis see on ning kuidas see on tekkinud, on kergem teha muutuseid. Töö ja eraelu kandvad väärtused on mul sarnased – hindan kõrgelt oma perekonda, suhteid oma kauaaegse abikaasa ja pisikese tütrega. Kui vaba aega on, meeldib mulle lugeda, mõnd head filmi vaadata, käia looduses jalutamas, külastada kunstinäituseid.
Olen omandanud Tartu Ülikoolis pedagoogilise magistrikraadi ja õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Olen lõpetanud Kiira Järve Pereteraapia Kooli III astme pereteraapia väljaõppe ja läbinud tunnetekeskse paariteraapia (EFT) ja skeemiteraapia põhikoolitused. Mul on ka psühholoogiaõpetaja ja noortenõustaja väljaõpe. Töötan praegu pereterapeudina Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuses Sensus ja Pärnu -Jaagupi Põhikoolis noortenõustaja ametikohal. Süsteemne vaade on oluline nii individuaalses-, paari- ja perenõustamisel. Pikaajaline töökogemus pedagoogi ja noortenõustajana on näidanud, et inimese elus ja arengus on peresuhetel primaarne roll ning lapsi saab toetada kõige paremini nende pereliikmete kaasamisega.
Suhte kvaliteet määrab meie elus peaaegu kõike ja pereteraapia on suurepärane võimalus leidmaks raskustest väljapääsu. Kui soovid teha muutusi, siis on sul just õige hetk tulla vastuvõtule. Võid kaasata kõiki pereliikmeid, tulla partneri või abikaasaga. Individuaalsel nõustamisel saad tegeleda iseendas selgusele jõudmisega, sest see on esimene samm teel õnnelike suheteni.
Olen Eesti Pereteraapia Ühingu (EPTÜ) liige.
Vastuvõtt toimub Pärnu kesklinnas Psühhiaatria ja Psühhoteraapia Keskuses Sensus Pärnu osakonnas Lai 15A II korrus https://sensus.ee/parnu
E-post: parnu@sensus.ee Tel: 521 2928
Nõustan eesti keeles ning kokkuleppel on võimalik teha ka videonõustamisi. Vastuvõtule registreerimine tööpäeviti 08:30-16:30.
Olen ise kogenud, et inimese jaoks on väga oluline teadmine ja kogemus, et keegi on kõrval toeks – eriti raskel ajal. Keegi, kes kuuleb ja märkab, aga kindlasti ka tõeliselt kuulab. See on olnud minu ajend nii hingehoiu- kui pereteraapiaõpinguteks. Soovin olla inimeste kõrval olemas ja neid kuulata, kui nad seda kõige rohkem vajavad. 2004. aastal lõpetasin hingehoiu eriala, edaspidi olen osalenud täiendkoolitustel. 2018 aastal omistasin hingehoidja 6. taseme kutsetunnistuse. Abielus olen olnud tänaseks 17 aastat ning kogenud selle aja jooksul olukordi, millega toimetulek on olnud keeruline nii mulle kui mu abikaasale. Meie peres kasvab kaks teismelist last: poeg ja tütar. Vajadus uurida, mis mu peres toimub, on minus olnud alati. Uudishimu on aastate jooksul kasvanud. Erinevaid peresid kohates on esile kerkinud küsimused abiellumisest ja lahutamisest: on neid, kes abielluvad ja lahutavad ning on edasi väga kartlikud uue suhte loomisel kui ka neid, kes abielluvad mitu korda. Laste osas küsimused, miks on lapsi, kes kaklevad omavahel ja sealsamas lapsi, kes seda ei tee? Hingehoiutöös ette tulnud küsimused peredele toeks olemise juures on toonud minus esile vajaduse ennast edasi arendada. 2019. aastal asusin õppima pereteraapiat. Minu mõistmine peresüsteemide suhtes on avanenud ja ma mõistan peredes toimuvat paremini – mu silmaring on avardunud ning see on aidanud peresid paremini toetada. Olen leidnud oma peresüsteemile lahendusi, mida olen otsinud ning mul on oskused, et aidata ka teisi lahendusteni jõudmisel. Kui soovid, et aitaksin ka Sind lahendusteni jõudmisel või soovid leida vastuseid küsimustele, mis ootavad vastamist, siis võta minuga ühendust. Nõustamisi saab kokku leppida Põlvas ja Võrus.
Võtan vastu paare ja perekondi, kes soovivad lahendada probleeme, mis on tekkinud suhetes enda jaoks oluliste inimestega. Inimsuhetest olen huvitunud nii kaua, kui mäletan ja seepärast asusin pärast gümnaasiumi õppima Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Magistrikraadi olen omandanud Tallinna Ülikooli loovteraapia erialal ning praegu õpin Kiira Järve Pereteraapia Kooli pereterapeutide II astme pädevuskoolitusel. Olen töötanud laste ja noorukitega üle 7 aasta ja aktiivsemalt perekondadega üle 2 aasta. Olen töötanud pikka aega taastusravi ning rehabilitatsioonimeeskonnas. Oma igapäevases töös olen kokku puutunud väga erinevate laste ja noortega (aktiivsus- ja tähelepanuhäirega, depressiivsete, sõltuvushäiretega noortega, autismispektri häirega, ärevushäirega ja koolikiusamise probleemidega laste ja noortega). Viimased kaks aastat töötan peamiselt peredega ning kasutan süsteemset lähenemist. Perenõustamise abil on võimalik suurendada peresisest toetust, üksteise mõistmist, parandada pereliikmete toimetulekut, emotsionaalset kontakti või probleemilahendusoskuseid.
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli kasvatusteaduste magistriõppe ning täiendanud ennast põhjalikult teadveloleku, loovteraapiate ning sotsiaalsete ja enesekohaste oskuste erinevate metoodikate valdkonnas. Üle kümne aasta olen töötanud laste ja noortega ning nende peredega. Olen läbinud pereteraapia kolmeaastase väljaõppe. Mul on rõõm teha tööd, mis mu silmi sära toob ning mind inimesena inspireerib. Töötan superviseeritava pereterapeudina ning teadveloleku ja enesejuhtimisoskuste koolitajana. Oma praktilisest tööst ning omandatud teadmistest inspireerituna olen loonud õppeprogramme nii lasteaialastele, põhikooliõpilastele kui ka peredele. Töös ja igapäevaelus olen kantud mõttest – ei ole olemas probleeme, millel puuduvad lahendused, lihtsalt lahendusega ei ole veel tegeletud või ei ole veel sobiva lahenduseni jõutud. Olen abielus ja minu peres kasvab kaks imelist õpetajat – 9-aastane tütar ja 11-aastane poeg. Abikaasaks ja emaks olemine on andnud mulle kogemuse, et suhetes kasvame läbi elukaare.
Nii kaua kui mäletan, on mind alati huvitanud inimsuhted – mida teha selleks, et oleks turvaline ja mõnus koos olla? Lõpetasin 2010. aastal Holistika Instituudi õpingud, 2014. aastal omandasin Imago suhteterapeudi sertifikaadi ning 2016 paarisuhte töötoa “Teekond soovitud armastuseni” koolitaja sertifikaadi. Olles 12 aastat töötanud klientidega, olen mõistnud, et meid ajendab tegutsema kaks tunnet: hirm ja armastus. Inimesed jõuavad teraapiasse hirmu tõttu. Pean suureks privileegiks võimalust vaadata koos klientidega läbi lugusid, mis takistavad neil elamast täisväärtuslikku elu. Ning toetada ja innustada neid nende teekonnal armastuse ja iseendani.
Здравствуйте, меня зовут Ольга..я просто человек, женщина, жена, мама, дочь, сестра и т.д. и еще я семейный терапевт. Мой путь к этой профессии был длинным, но интересным процессом, который и был по сути моей жизнью. Как сейчас я понимаю, все: и плохое и хорошее и всякое разное было неслучайно и в каждом мгновении и обстоятельствах был свой глубокий смысл и значение для формирования меня такой какая я есть сейчас. Конечно же свою роль в формирования моей личности сыграли как внутрисемейные процессы: разводы, зависимости..неустроенность и т.д. так и общественные социальные процессы. Например те же 90-е на которые выпал мой переходный возраст, а родители, как и все в те годы, не знали что их ожидает завтра. Конечно же, будучи любящей и хорошей дочкой, вместо своих задач характерных для данного пубертатного периода (самоидентификация и т.д.), я старалась быть идеальной, удобной ..чтобы не усложнять и так тяжелую жизнь взрослых. Немного повзрослев я уже стала в большей степени отвечать за их благополучие, забыв на долгие годы о себе, своих потребностях и желаниях. Что такое эмоции и что они, как оказалось, есть и у меня, я вообще узнала совсем недавно)). Образование и профессия выбиралась по принципу «где круче всего». Экономист, юрист, банкир..В результате лишь к 30 годам, я смогла осознать что в качестве своего призвания я вижу работу с семьями. Благодаря своей работоспособности, целеустремленности и жизнелюбию, мне удалось поддержать свою семью, в которой я родилась и как представилась возможность, развиться и стать специалистом и в интересующей меня области…но тут я столкнулась с неразрешимой для себя задачей. Примера счастливой семьи в моей семье и предыдущем поколении не было..традиции были утеряны и мне пришлось учиться самой с нуля. В 36 лет я наконец встретила человека, своего…родственную душу и как это обычно бывает, спустя некоторое время нам стало все сложней и сложней договариваться и сохранить то, к чему мы оба так стремились и что так хотелось сберечь – нашу семью и любовь. К тому же в нашей семье росла моя дочь от первого брака и меня буквально разъедало изнутри чувство вины…что я опять не справилась, не смогла создать счастливую семью и это меня лишало сил и вводило в ступор. Пройдя вводный курс Семейный терапии, я осознала насколько наша семейная система не соответствует никаким правилам и законам и неудивительно, что все в ней несчастливы и не могут развиваться и поддерживать друг друга. Но что же делать, ведь жизнь без любимого человека не представлялась возможным, но и так жить – это самому мучатся и другого мучать. На тот момент единственным терапевтом в радиусе 100 км была моя коллега и я была вынуждена поехать в Тарту, но и там из-за очередей, нужно было ждать по 3 месяца между сеансами. Я приняла решение поступать на Профессиональное Обучение Системной Терапии в Тарту и вот я уже у финише. Впереди 2 года супервизии, что необходимо для улучшения качества терапии и оттачивания навыков. Постоянное повышение квалификации, различные обучения, супервизии и личная терапия позволяют мне быть в профессиональном тонусе. С 2017 года я являюсь членов Эстонского Общества Семейных Терапевтов. Буду рада быть рядом с Вами на Вашем пути к себе и своим родным и близким, к тем кто Вам дорог и кого Вы любите. И неважно ответят ли они Вам взаимностью, поверьте моему личному опыту – сделайте свои 50% и вне зависимости от результата вы будете счастливы и любви в Вашем сердце не только не убавится, а наоборот станет точно только больше. Предлагаю индивидуальную, супружескую и семейную терапию. Встречи провожу в Йыхви и в Тарту, также предлагаю оnline консультации. Рабочий язык – русский или двуязычные пары (+ эстонский или английский язык)
Minu esimeseks erialaks oli pedagoogika, töötasin koolis 2023. a alguseni. Minu suurim huvi on läbi elu olnud inimesed ja inimsuhted. Pereteraapia valisin seepärast, et see on süsteemne, teaduslik ja tõhus, ning seal on fookus peresuhetel. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige ja superviseeritav pereterapeut, mis tähendab, et saan igakuiselt oma tööle tagasisidet ja tekkinud küsimusi arutame kogenud pereterapeutide-juhendajatega. Lisaks terapeuditööle olen ka Gordoni perekooli koolitaja.
Iga inimese ja ka minu jaoks on oluline teadmine, et tal on kindel seljatagune- pere. Nii ka mulle: mul on ema, isa ja noorem vend, olen abielus ja mul on kolm last. Lähedased suhted vajavad palju teadlikkust, aega, panustamist, iseendasse vaatamist ja vastutuse võtmist. Terapeudiks kasvamine on olnud tohutu enesearengu teekond: olen õppinud ennast kuulama ja kõrvalt vaatama, oma emotsioone märkama ja aktsepteerima, oma uskumusi, harjumusi ja käitumisi uurima ning muutma, seadma piire, tegelenud oma traumadega. Ja ma õpin ikka veel.
Mõnikord on inimestel raske tulla teraapiasse, sest häda pole nii suur- teistel on veel hullem. Julgustan endaga tegelema, me kõik oleme teraapiat väärt. Kõigil meil tuleb elus ette keerulisi olukordi ja abi palumine on esimene samm tervenemise poole. Teraapiasse minek ei ole nõrkuse märk, pigem vastupidi- see on märk tugevusest ja enesearmastusest. Luban, et olen sellel kasvamise ja tervenemise teekonnal uudishimulik kuulaja ja turvaline saatja.
Töötan paaride, perede ja individuaalklientidega Tallinnas oma stuudios ja veebis.
Minu esimeseks hariduseks oli Tartu Ülikoolis omandatud majandusarvestuse ja –analüüsi bakalaureusekraad. Samal erialal töötasin ma pikki aastaid, kuni hinge puges rahutus ja soov leida
midagi, mis mind rohkem kõnetaks ja päriselt huvi pakuks. See rahutus juhatas mind psühholoogia erialani Tallinna Ülikoolis. Aastatel 2012-2017 omandasin seal bakalaureuse ja magistrikraadi.
Esimese hooga jõudsin KKT teraapia sissejuhatava koolituseni ja selles raamistikus ka algas minu töö psühholoogina. Kuniks sain aru, et tegemist on küll väga hästi toimiva teraapiasuunaga, aga ometi on
inimesi, kelle abistamisel jääb justkui midagi ikka puudu ja muutusi ei toimu. Kui nägin Kiira Järve Pereteraapiakooli sissejuhatava koolituse kuulutust, siis tekkis lootus, et äkki ongi just see puuduolev osa minu teadmistes – peresüsteem. 2019. aastal alustasin sissejuhatava koolitusega, kohe jätkasin ma ka põhiväljaõppes, mis lõppes 2022. aastal. Alates 2022. aastast olen superviseeritav pereterapeut. Tunnen, et süsteemne pereteraapia on valdkond, milles oskan oma kliente abistada,
aga see hoiab mind ka pidevas arengus, sest alati on midagi võimalik veel juurde õppida.
Oma kliente aitab mul paremini mõista ja toetada ka isiklik elukogemus – olen üle 20 aasta olnud õnnelikus abielus ja meil on kaks suurepärast täiskasvanud last. Eriti suur rõõm ja uhkus on täna olla juba ka vanaema.