Taskuhäälingud ja Videod

See koolitus räägib pereelu erinevatest arenguetappidest ning ka põhilistest komistuskividest, mis sellel teel ette võivad tulla. Täiskasvanu, kes on otsustanud luua pere, peab jagama end kolme rolli vahel: „mina ise”, „mina kui partner” ja „mina kui lapsevanem”. Kuidas jagada oma ressursse, aega ning vaimset ja füüsilist energiat nende kolme rolli vahel nii, et selle tulemuseks oleks terviklik ja õnnelik pere? See koolitus läheb tagasi algusesse ja tuletab meelde need põhitõed, mida me sageli kipume unustama ja millest kinni pidades on võimalik leida tasakaal erinevate rollide vahel.

Meile on eluliselt oluline kuuluda meile tähtsate inimestega kokku – olla Meie. Samal ajal on meil vaja olla ka Mina ise, olla teadlik oma vajadustest, soovidest, ja piiridest. Oluline on ka aru saada Mina mõjust Meie toimimisele.

https://vikerraadio.err.ee/1608433571/peresaade-kuidas-su-mina-eristumise-tase-mojutab-su-suhteid

Statistika järgi on Eestis umbes 75 000 depressiooni all kannatavat inimest. Nad on kellegi lapsed, vanemad, partnerid ja sõbrad. Seega ring, kes nendega otseselt kokku puutub, ulatub mitmesaja tuhande inimeseni. Meil kõigil on aeg-ajalt kergelt depressiivseid meeleolusid, kus rõõmu ja energiat napib ja elu ei näi tore.

 

Saatejuht on Katrin Saali Saul.

https://vikerraadio.err.ee/1608418874/peresaade-kuidas-mojutab-vanema-depressioon-last

Vanemaks olemine on keeruline.
Autorooli ja liiklusesse me ilma autokooli läbimata ei lähe. Kuid vanemlikku rolli, mis on nii palju suuremate väljakutsetega kui liiklus, sukeldume sageli pea ees, kaasavaraks suhteteadmised ja kasvatusprintsiibid, tulevad oma päritoluperest.

 

Tänases saates uurime, mida saame juhtimisteooriast suhete maailma üle kanda. Kuidas kasutada juhtimisoskusi koduses elus? Tänane vestluskaaslane on üks “Peresaate” kuulajate armastatumaid külalisi – pereterapeut ja juhtimiskoolitaja Tiit Kõnnussaar
https://vikerraadio.err.ee/870212/peresaade-juhtimisteooria-suhete-maailmas
Seekordses saates uurime nähtust, mis on peresuhetes nii tavaline, et seda on raske isegi märgata ja omaks võtta. Täna räägime emotsionaalsest hooletussejäetusest. 1. osa
https://vikerraadio.err.ee/1608126082/peresaade-emotsionaalne-hooletussejaetus-1-osa  2. osa
https://vikerraadio.err.ee/1608142303/peresaade-emotsionaalne-hooletussejaetus-2-osa