Olen lõpetanud Tartu Ülikooli kasvatusteaduste magistriõppe ning täiendanud ennast põhjalikult teadveloleku, loovteraapiate ning sotsiaalsete ja enesekohaste oskuste erinevate metoodikate valdkonnas. Üle kümne aasta olen töötanud laste ja noortega ning nende peredega. Olen läbinud pereteraapia kolmeaastase väljaõppe. Mul on rõõm teha tööd, mis mu silmi sära toob ning mind inimesena inspireerib. Töötan superviseeritava pereterapeudina ning teadveloleku ja enesejuhtimisoskuste koolitajana. Oma praktilisest tööst ning omandatud teadmistest inspireerituna olen loonud õppeprogramme nii lasteaialastele, põhikooliõpilastele kui ka peredele. Töös ja igapäevaelus olen kantud mõttest – ei ole olemas probleeme, millel puuduvad lahendused, lihtsalt lahendusega ei ole veel tegeletud või ei ole veel sobiva lahenduseni jõutud. Olen abielus ja minu peres kasvab kaks imelist õpetajat – 9-aastane tütar ja 11-aastane poeg. Abikaasaks ja emaks olemine on andnud mulle kogemuse, et suhetes kasvame läbi elukaare.
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe cum laude(oman koolipsühholoogi kutset, tase 7), lisaks oman kraade pedagoogikas ja eesti filoloogias. Peale pereteraapia kolmeaastase väljaõppe lõpetamist läbin pereterapeudina superviseeritavat praktikat. Oma töös kombineerin pereteraapiat skeemiteraapiaga, milles oman rahvusvahelist sertifikaati (olen läbinud nii täiskasvanute kui laste ja noorte skeemiterapeudi väljaõppe). Olen koolitaja-suhtlemistreener ning positiivse vanemluse programmi “Imelised aastad” grupijuht. Nõustamis- ja teraapiatöös aitavad lisaks pere- ja skeemiteraapiale teadmised motiveerivast intervjueerimisest, lahenduskesksest lühiteraapiast, positiivsest psühholoogiast (sh teadvelolekust) ja mänguteraapiast. Töös lastega aitab mind mu karvane assistent Tupsu. Kuulun mitmesse erialaliitu, nende hulgas Eesti Pereteraapia Ühingusse, Eesti Skeemiteraapia Assotsiatsiooni ja Rahvusvahelisse Skeemiteraapia Ühingusse. Pakun teraapiateenust peredele ja paaridele eesti ja vene keeles oma praksises Tartus.
Minu teekond jõudmaks pereteraapiani on olnud käänuline. Ülikoolis olen õppinud keskkonnatehnoloogiat ja majandust ning lisakutsena olen omandanud mitme eriala treeneri paberid, kuid kõige südamelähedasem on neist mulle lastejooga. Tööalaselt olen ennast proovile pannud erasektoris ja avalikus sektoris ning viimati toimetasin peaaegu 15 aastat kolmandas sektoris juhtides üht tublit heategevusorganisatsiooni. Just see viimane töökogemus viis mind väga tihti kokku rasketes olukordades peredega, kus pere või vähemalt ühe vanema fookus oli haigel lapsel, kuid taustal leidus alati veel palju muid nö pereprobleeme (nt alkohol, suitsiidikatsed, lahutused jpm). See viis mind omakorda tihtipeale tõdemuseni, et heategevusorganisatsiooni poolt saame aidata ainult jäämäe tippu, aga enamus muresid oli ju seal „vee all“ ning hakkasin järjest enam tundma rahulolematust oma töö suhtes. Ka isikliku elu arengud – laste saamine, paarisuhte hoidmine, laste kasvatamine jne – toetasid teekonda pereteraapiani. Tänaseks ei ole ma kordagi kahetsenud, et selle ütlemata põneva ja teinekord ka raske teekonna ette võtsin. Olen saanud teada ja taibanud äärmiselt palju ning rakendan oma teadmisi suhete kohta järgemööda ka oma pereellu ning aitan rõõmuga avastada ka teistel oma perekondi tuues nähtavale kinnistunud suhtemustreid, andes uut vaatenurka probleemidele jne. Praktiseerin Tartus (Lembitu 1E ja Riia 15B) ja Võrus (Lembitu 2A).
Olen omandanud Tartu Ülikoolis bakalaureuse- ja magistrikraadi psühholoogias. Peale õpinguid asusin tööle koolipsühholoogina, kus olen töötanud nii hariduslike erivajadustega õpilastega põhikooli astmes kui ka gümnaasiumiealiste noortega. Koolis töötades olen mõistnud, kui olulist rolli laste ja noorukite toimetulekus mängivad peresuhted ning kogu ümbritsev süsteem. Soov mõista sümptomite põhjuseid ning peresid paremini toetada viis mind õppima pereteraapiat. Väärtuslik teekond on olnud ka enda peresüsteemi toimimisest teadlikumaks saamine ning kogemine, et probleemide põhjused võivad peituda sügavamal, kui esmapilgul paistab. Kui soovid leida lahendusi probleemidele suhetes endale lähedaste inimestega, siis oled oodatud ühendust võtma. Nõustan peresid ja paare.
Olen lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna doktorikraadiga, spetsialiseerudes hingehoiule. Paralleelselt ülikooliõpingutega olen töötanud Pärnu metodisti kiriku vaimulikuna. Mul on kogemus ka tööst noorte ja üliõpilastega. Soov inimesi nende muredes oskuslikumalt aidata on juhtinud mind pereteraapia õpinguteni. 2014. aasta sügisel läbisin pereteraapia sissejuhatava kursuse, 2015-2017 läbisin pereterapeutide 3-aastase pädevuskoolituse. 2018. aastast alates olen superviseeritav pereterapeut. Olen abielus ja mul on kaks väikest poega, kelle kõrvalt osalise koormusega pereterapeudina tegutsen. Elus võib ette tulla mitmeid hetki, mil vajame tuge. Mõned otsustavad hetked on väga positiivsed, ent siiski võivad tekitada stressi: partneri leidmine ja kooselu algus, lapse sünd, laste arengu erinevad etapid, teismeea otsingud ja kodust lahkumine, eneseotsingud, karjäärivalikud. Teised hetked võivad olla suisa valusad: kui toimuvad tülid, minnakse lahku, kui armas inimene jääb raskelt haigeks või sureb. Sellistel hetkedel võib vahel kasu olla kellestki kõrvalseisjast, kes siiralt kuulab, peegeldab, väheke suunab. Pereteraapia on sellistel puhkudel hea vahend, mille kaudu elu keerdkäike lahti mõtestada. Julgustan kindlasti pereteraapiasse tulema, mitte enda mõtetega üksi jääma.