Meist

Eesti Pereteraapia Keskus koondab Eesti erinevates paikades tegutsevaid pereterapeute. Meie keskuse eesmärk on ühendada kvaliteetse pereteraapia teenuse pakkumine ja pereteraapia koolitus. Kõigi meie töötajate professionaalse taseme säilitamiseks on tagatud kovisioonid, supervisioonid, koolitused ning loomulikult inspireeriv õhkkond ja sõbralik atmosfäär.

Pereteraapia on psühhoteraapiameetod, mis on suunatud lahendamaks probleeme süsteemselt – inimest käsitletakse osana (pere)süsteemist. Pereteraapia põhineb usul, et perekond on ainulaadne sotsiaalne süsteem, millel on oma struktuur ja oma suhtlemismustrid. Kui süsteemis üks osa muutub, mõjutab see ka teisi – nii on ka perekonnas. Traditsiooniliselt on pereteraapia fookuses pereliikmete omavaheline suhtlemine ning suhete kvaliteet, perekonna erinevad arengukriisid ning nendega toimetulek. Pereteraapiast võib olla abi erinevate pere kriiside, mõne pereliikme tervise- või käitumishäire, suurte elumuutuste jms puhul. Vastuvõtule on oodatud inimesed nii mitmekesi kui ka üksi.

Paariteraapia saab aidata leida paremaid võimalusi paarisuhte probleemide täpsustamiseks, lahendamiseks ning üksteise paremaks mõistmiseks. Inimesed otsivad seoses paarisuhtega nõustamist mitmete probleemide tõttu – olgu selleks võimuvõitlus, suhtlemisprobleemid, truudusetus vms. Samuti võib paaritöö pakkuda toetust nendele paaridele, kes on otsustanud lahku minna. Paaride nõustamisel hoitakse fookuses küll paarisuhet, kuid mõlemad partnerid peaksid keskenduma ka eneseteadlikkuse tõstmisele ning enesearengule. Lähtudes pereteraapia vaatepunktist, siis kindlasti käsitletakse ka paaritöös partnerite päritoluperede teemasid. Kuigi uuringud näitavad, et keskmiselt ollakse enne abi otsimist kuus aastat õnnetus suhtes, on soovitatav abi otsida võimalikult ruttu probleemide tekkides (või miks mitte ennetamiseks). Seoses paarisuhte muredega on oodatud vastuvõtule inimesed nii üksi kui ka paarina.

Kontakt

keskus@perekonsultatsioonid.ee