Superviseeritavad pereterapeudid

Piret Evert

Hariduselt olen psühholoog ja lõpetanud Tartu Ülikooli bakalaureuse ja magistrikraadi psühholoogia erialal. Lisaks olen ennast täiendanud Motiveeriva Intervjueerimise koolituse ning Lahenduskeskse Lühiteraapia algkoolitusega. 2015 aastal alustasin õpinguid perekonnapsühhoterapeutide pädevuskoolituse II astmes, et paremini mõista perekonda kui toimivat süsteemi. 2017 aastast olen superviseeritav pereterapeut.

Varasem töökogemus on seotud karjääriinfo spetsialisti ja karjäärinõustamisega. Hetkel töötan koolipsühholoogina ning 2016 aastal alustasin pereteraapia praktikat Tartu Ülikooli kliinikumis, kus töötan peredega. Koolipsühholoogina puutun tihti kokku teismelistega ning nende elu sõlmpunktidega, mida üheskoos lahti harutame, kaasates vajadusel ka õpilase perekonda.

Isiklikus elus olen olnud pikaaegses suhtes, millest on välja kasvanud abielu ning hetkel kasvatame koos tütart. Ma olen tänulik kogemuse eest, et sain panustada elukaaslase teismelise poja kasvatamisse ja sain isikliku kogemuse kärgpere moodustumise rõõmudest ja muredest.

Ma olen veendunud, et igale keerulisele olukorrale perekonna erinevates eluetappides leidub lahendus. Lahenduse leidmiseks ja väljatöötamiseks soovitan julgelt pöörduda endale sobiva pereterapeuti poole.

Vastuvõtt: Riia 15 b, II korrus (vasak tiib)
Telefon: 53748414 (kui kohe ei vasta, helistan tagasi)
E-kiri: piret.evert@gmail.com

Maire Latvala

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna doktorikraadiga, spetsialiseerudes hingehoiule. Paralleelselt ülikooliõpingutega olen töötanud Pärnu metodisti kiriku vaimulikuna. Mul on kogemus ka tööst noorte ja üliõpilastega. Soov inimesi nende muredes oskuslikumalt aidata on juhtinud mind pereteraapia õpinguteni. 2014. aasta sügisel läbisin pereteraapia sissejuhatava kursuse, 2015-2017 läbisin perekonna psühhoterapeutide 3-aastase pädevuskoolituse. 2018. aastast alates olen superviseeritav pereterapeut.

Olen abielus ja mul on kaks väikest poega, kelle kõrvalt osalise koormusega pereterapeudina tegutsen.

Elus võib ette tulla mitmeid hetki, mil vajame tuge. Mõned otsustavad hetked on väga positiivsed, ent siiski võivad tekitada stressi: partneri leidmine ja kooselu algus, lapse sünd, laste arengu erinevad etapid, teismeea otsingud ja kodust lahkumine, eneseotsingud, karjäärivalikud. Teised hetked võivad olla suisa valusad: kui toimuvad tülid, minnakse lahku, kui armas inimene jääb raskelt haigeks või sureb. Sellistel hetkedel võib vahel kasu olla kellestki kõrvalseisjast, kes siiralt kuulab, peegeldab, väheke suunab.

Pereteraapia on sellistel puhkudel hea vahend, mille kaudu elu keerdkäike lahti mõtestada. Julgustan kindlasti pereteraapiasse tulema, mitte enda mõtetega üksi jääma.

Telefon: 5151 047
E-kiri: maire_i@yahoo.com

Maret Konson

„Elame vastastikuse mõju väljas, kus kõik oleme kordamööda ärakuulajad, mõistjad ja tugiisikud. Ometi pole kerge teise inimesega kontakti leida. Kuidas olla tõeliselt kohal, kui ligimene meid vajab?“. See Tommy Hellstenilt pärit mõte saadab mind inimestega suhtlemisel.

Olen Maret ning teen Baeri Kliinikus pereteraapiat nii eesti kui ka vene keeles. Minu klientideks ei ole üksnes pered, vaid ootan ka individuaalsele nõustamisele tulijaid. Samuti olen tööalase rehabilitatsiooni meeskonna sotsiaaltöötaja ning teen viharavi, nii grupis kui ka individuaalselt. Lõpetasin Tartu Ülikooli eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Pärast ülikooli olen töötanud erinevates valdkondades, kuid alati on see töö seotud inimestega. Nii jõudsin mõned aastad tagasi pereteraapia õpinguteni ja nüüd tegutsen ka perenõustajana. See on olnud mulle ääretult huvitav ja avastuste rohke aeg. Olen teada saanud palju uut iseenda kohta ja hakanud nägema inimeste vahelisi suhteid hoopis uuest vaatenurgast.

Pered, kes pöörduvad pereteraapiasse, teevad seda erinevatel põhjustel. Mingil ajahetkel, eluperioodil tekib perekonnas vajadus saada abi – lapse käitumine on muutunud talumatuks, suhted abikaasa/elukaaslasega lagunevad, mul on raskusi suhelda vanematega või õdede-vendadega. Keegi pereliikmest ise on väsinud ja pahur ega oska seda mõistlikult seletada.

Mul on hea meel, et olen suutnud aidata peredel lahendada düsfunktsionaalseid suhteid. Koos pereliikmetega leiame varjul olnud ressurssid, mille abil saab keeruline või vähem keeruline probleem lahenduse. Inimestes endis on uskumatult palju energiat ja loovust, mida koos avastada ja koos selle üle rõõmustada. Kõige eelpool öeldu tõttu mulle meeldibki teha perenõustaja tööd.

Tänaseks olen lõpetanud pereteraapia pädevuskoolituse II astme ja osalen III astme õppes. Liitusin Eesti Pereteraapia Ühinguga. Lisaks süsteemse pereteraapia õpingutele olen leidnud võimalusi enesetäienduseks. Olen läbinud sissejuhatava kursuse imago suhteteraapiasse; motiveeriva intervjueerimise kesktaseme koolituse; Monica McGoldriki juhendamisel „Teekond läbi genogrammi. Taasühinemine oma perekonnaga“; Monica Whyte koolitus „Süsteemne lähenemine sõltuvusprobleemidega peredel, tegevuskava ja sekkumised“; Tero Pulkkineni kursus „Turvaline perenõustamine perevägivalla ja sõltuvusega toimetulekul integratiivse psühhoteraapia põhimõtete ja viimaste uuringute valguses“; Tiiu Bolzmanni töötuba „Vastutuse tervendav jõud“ (perekonstellatsioonid).

Kui on soovi oma isiklikke või pere probleeme lahendada, siis leiame viisi kuidas seda teha. Ma tegelen nii individuaal-, paari- kui perenõustamisega. Sobiva aja saame kokku leppida kirjutades minu e-postkasti.

E-kiri: maret.konson@gmail.com