Pereteraapia õpilased

Maret Konson

„Elame vastastikuse mõju väljas, kus kõik oleme kordamööda ärakuulajad, mõistjad ja tugiisikud. Ometi pole kerge teise inimesega kontakti leida. Kuidas olla tõeliselt kohal, kui ligimene meid vajab?“. See Tommy Hellstenilt pärit mõte saadab mind inimestega suhtlemisel.

Minu tee perenõustajani on olnud ebatraditsiooniline. Ma olen iseennast lohutanud mõttega, et ju ma ei olnud varem lihtsalt valmis. Kõrghariduse omandasin ma Tartu Ülikoolis. Pärast ülikooli töötasin mõnda aega eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Järgnevalt sidusin end pikaks ajaks TÜ raamatukoguga, kus ma olin mitmes ametis: bibliograaf, raamatute restaureerija, referent,
arhiivitöö. Sel ajal tegin palju ühiskondliku tööd ja suhtlesin väga erinevate inimestega. Kuid mingile hetkel vajasin muutust oma ellu.

Kümmekond aastat tagasi tegin kardinaalse muudatuse oma tööalases karjääris ja suundusin tööle kriminaalhooldusesse. Praegu töötan Tartu vanglas sotsiaaltöötajana. Minu igapäevane töö seisneb erinevate grupitööde juhendamises.

Tänaseks olen lõpetanud pereteraapia baaskoolituse ja õpin edasi pädevuskoolituse II kursusel. Liitusin Eesti Pereteraapia Ühinguga. Lisaks süsteemse pereteraapia õpingutele olen leidnud võimalusi enesetäienduseks. Olen läbinud sissejuhatava kursuse imago suhteteraapiasse; motiveeriva intervjueerimise kesktaseme koolituse; Monica McGoldriki juhendamisel „Teekond läbi genogrammi. Taasühinemine oma perekonnaga“; Monica Whyte koolitus „Süsteemne lähenemine sõltuvusprobleemidega peredel, tegevuskava ja sekkumised“; Tero Pulkkineni kursus „Turvaline perenõustamine perevägivalla ja sõltuvusega toimetulekul integratiivse psühhoteraapia põhimõtete ja viimaste uuringute valguses“; Tiiu Bolzmanni töötuba „Vastutuse tervendav jõud“ (perekonstellatsioonid).

Kui on soovi oma isiklikke või pere probleeme lahendada, siis leiame viisi kuidas seda teha. Ma tegelen nii individuaal-, paari- kui perenõustamisega. Sobiva aja saame kokku leppida kirjutades minu e-postkasti.

E-kiri: maret.konson@gmail.com

Julia Laanemets

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe cum laude (oman koolipsühholoogi kutset, tase 7 ja karjäärinõustaja kutset, tase 6), lisaks oman kraade pedagoogikas ja eesti filoloogias. Nõustan igapäevaselt lapsi, noori ja nende vanemaid Tartu haridussüsteemis.

Oma töös kombineerin õpitavat pereteraapiat skeemiteraapiaga (olen läbinud nii täiskasvanute kui laste ja noorte skeemiterapeudi väljaõppe). Olen koolitaja-suhtlemistreener ning positiivse vanemluse programmi “Imelised aastad” grupijuht.

Nõustamis- ja teraapiatöös aitavad lisaks pere- ja skeemiteraapiale teadmised motiveerivast intervjueerimisest, lahenduskesksest lühiteraapiast, positiivsest psühholoogiast (sh teadvelolekust) ja mänguteraapiast. Töös lastega aitab mind mu karvane assistent Tupsu.

Kuulun mitmesse erialaliitu, nende hulgas Eesti Pereteraapia Ühingusse, Eesti Skeemiteraapia Assotsiatsiooni ja Rahvusvahelisse Skeemiteraapia Ühingusse.

Olen abielus ja peres kasvab teismeline tütar. Enda tassi aitavad täita lähedaste armastus, liikumise rõõm, looduse ilu, loomade siirus, muusika võlu ja raamatute tarkus.

Pakun teraapiateenust lastele, peredele ja paaridele Tartus eesti ja vene keeles. Huvi korral võta ühendust jlerapraksis@gmail.com.