Gordoni perekool

 

Kadri Järv-Mändoja alustab koolitusega 26.01.2019

 

Koolitusel saab õppida suhtlemisoskuseid, mis lapsevanemaks olemist lihtsamaks ja nauditavamaks võivad muuta. Näiteks on paljude lapse käitumisprobleemide taga puudulik kontakt vanemaga. Gordoni perekoolis õpitavad oskused aitavad vanema ja lapse vahelist kontakti tugevamaks muuta ja hoida. Nii on vanemal lihtsam lapsele ka piire seada ja ennast kehtestada.

Lisaks suhtlemisoskustele saab koolituselt mitmeid praktilisi nippe ja nõuandeid, kuidas igapäevaseid suhteprobleeme lahendada. Näiteks kuidas lapsi õigel ajal magama saada või mida teha, et nutiseadmete kasutamist piirata ja palju muudki.

Räägime ka lapse arengust ja näiteks sellest, mis toimub lapse ajus, kui ta endast väljas on.

Õpitavad oskused on kasutatavad nii laste kui ka täiskasvanutega. Kadri on märganud, et õpitavad oskused on abiks ka partneriga suhtlemisel. Kui koolitusel saavad osaleda mõlemad vanemad korraga, siis annab see hea võimaluse juba kohapeal oma kogemusi jagada ja üksteise mõtteid kuulata.

Koolitus kestab kokku kaks kuud (26. jaanuar kuni 23. märts), kohtutakse üks kord nädalas laupäeviti kell 11.00 – 14.00.

Miks kestab koolitus nii pikalt? Õpitavad oskused võivad päris palju erineda sellest, mida me siiani oleme harjunud kasutama. See on nagu heinamaa, millele me hakkame uut rada sisse käima. Ühe korra lähed läbi heina ja jälg kaob. Mitu korda käid, siis tekib rada. Nii on ka oskustega. Neid peab pidevalt kasutama ja harjutama. Gordoni perekoolis saab endale need oskused selgeks teha ja kujundada ka harjumus neid igapäevaselt kasutada.

Kuidas koolitus toimub? Õppimine toimub väikeses grupis ja mõnusas õhkkonnas. Perekoolis õpitakse praktilise harjutamise, olukordade läbi proovimise, kogemuse jagamise, lühiloengute, rühmatööde ning arutelude abil. Kohtumiste vahepealsel ajal on soovitav uusi oskusi proovida, et neid kinnistada. Proovides tekib ka küsimusi, millele saab siis uuel kohtumisel vastuseid leida.Iga osaleja saab koolituselt kaasa ka töövihiku, mis aitab õpitut meeles hoida ja korrata.

Kadri Järv-Mändoja on oma ametilt pereterapeut ja lapsevanemate koolitaja. Gordoni perekooli koolitaja on ta alates 2004 aastast. Tema peres kasvab kolm poega, kes saavad igapäevaselt Gordoni perekoolis õpitavaid oskusi omal nahal kogeda. Lapsed on omalt poolt pakkunud Kadrile palju väljakutseid ja toredaid näiteid, mida koolitustel jagada. Kadri kohta uuri lähemalt siit:
http://www.sinamina.ee/public/Kadri_Jarv-Mandoja.pdf

Lisainfo koolituse kohta: http://www.sinamina.ee/ee/koolitused/gordoni-perekool

REGISTREERUMINE:
http://www.sinamina.ee/ee/koolitused/

Perekooli sessioonide kirjeldused.
http://www.sinamina.ee/ee/koolitused/gordoni-perekool/perekooli-sessioonid/

NB! Kohtade arv on piiratud.