Tiiu Bolzmanni meistriklass – Vastutuse tervendav jõud Tartus 16.-17. juunil 2017

Tiiu Bolzmanni meistriklass – Vastutuse tervendav jõud

(Uutest suundumustest perekonstellatsioonitöös)

Tartus 16.-17. juunil 2017

kell 10-18

Tiiu Bolzmann on pereterapeut ja süsteemne perekonstellatöör Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide ja Süsteemsete Lahenduste Keskuse asutaja ja direktor, Buenos Aires, Argentiina.

Osalema on oodatud: eelkõige pereterapeudid ja perekonstellatöörid, psühholoogid ja psühhoterapeudid, aga samuti muud huvilised, kes soovivad paremini aru saada oma elus toimuvast, soovivad leida uudset vaatenurka oma eluraskustele ja terviseprobleemidele ning teha endale nähtavaks peresüsteemis toimivad alateadlikud varjatud süsteemsed seosed.

Perekonstellatsioonidest: ”Perekonstellatsioonid on Bert Hellingeri välja töötatud rühmatöö meetod, mis sobib paljude eluküsimuste korral: hingelised ja kehalised haigused, depressioon, ängistus, hirmud, trauma ja vägivalla tagajärjed, emigratsioon, vanemate ja laste vahelised probleemid, lapsendamine, paarisuhted või ka juhud, kui inimene kannatab pideva halva enesetunde all, millele on raske seletust anda. Ka tööküsimused, majandusalased probleemid, päranduse, kutsumuse ja eduga seotu on teemad, mida selle meetodi kaudu käsitleda saab. Perekonstellatsioonis on võimalik teha nähtavaks muidu varjatud peresüsteemi geomeetria ja mõista, kuidas põlvest-põlve salvestatud informatsioon inimest mõjutab.

Meetod võimaldab nõustataval näha neid alateadlikke süsteemseid seoseid, mis on inimese ühte või teise olukorda pannud, aitab teadvustada, kuidas ta neist sõltub, millised piirangud on süsteem talle seadnud, olgu siis tegemist haiguse, depressiooni või ükskõik millise muu probleemiga.“

Katkend Tiiu Bolzmanni hispaaniakeelsest raamatust “Mis on Perekonstellatsioonid”:

“Konstellatsioonimeetod ja süsteemne mõtlemine, mis sai alguse pereteraapiast, on tänaseks kasutusel ka teistes eluvaldkondades. Süsteemne pedagoogika ja organisatsioonide nõustamine on neist enimlevinud suunad. Ka kasutatakse konstellatsioone töös haigustega ja ka sotsiaalse trauma puhul ühiskonna kui terviku tasandil. Nii meetodit kui ka filosoofiat, millel see töö põhineb, on täna võimalik õppida süsteemse teraapia koolides üle kogu maailma.”

Katkendid Tiiu Bolzmanni eesti keeles ilmunud raamatust “Perekonna varjatud seadused” (Väike Vanker 2013):

“Tiiu Bolzmannist: Päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane, seitseteist viimast aastat elanud aga Argentiinas, kus asutas Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi (endise nimega Argentiina Bert Hellingeri Instituut), mida ta ka tänini juhib. Instituudi juures töötab kirjastus Alma Lepik, kus tõlgitakse hispaania keelde ja antakse välja süsteemse teraapia alast kirjandust.”

http://www.constelamerica.com.ar

Tiiu Bolzmann, MA sündis 1946. aastal eesti põgenike laagris Saksamaal. Õppis Frankfurdi Ülikoolis filosoofiat, pedagoogigat ja sotsioloogiat. 1983. aastal jätkas õpinguid Austrias, õppides Grazis kõigepealt Karl Rogersi kliendikeskse teraapia suunda ja seejärel süsteemset pereteraapiat. Töötas terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990. aastal tutvus Bert Hellingeriga, kelle käe all õppis tundma perekonstellatsioonide tööd. Kümme aastat hiljem alustas ta perekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, kus asutas esimese Bert Hellingeri Instituudi Ladina-Ameerikas.

http://www.constelamerica.com.ar/la_directora.html

Tänaseks on Instituudi väljaõppe programmid jõudnud Tšiilisse, Uruguaisse, Paraguaisse, Brasiiliasse, Peruussse, Boliiviasse, Ekvadori, Kolumbiasse ja Mehhikosse, Hispaaniasse Tiiu räägib lähemalt oma elukäigust, kujunemisest ja perekonstellatsioonidest Raadio 2 saates Hallo, Kosmos!: http://r2.err.ee/v/hallokosmos/saated/4a6e28e1-8d54-49af-860b-b06da468efca

Osalemistasu (lisandub käibemaks 20%):

 registreerumisel kuni 25. maini 130 eurot, koos käibemaksuga 156 eurot

 registreerumisel peale 25. maid 160 eurot, koos käibemaksuga 192 eurot

 registreerumisel ja tasumisel toimumispäeval 180 eurot, koos käibemaksuga 216 eurot

 ühel päeval osalemise hind 75 eurot, koos käibemaksuga 90 eurot

Osalemistasu kanda Perekonsultatsioonid OÜ arveldusarvele: EE131010220082989016.

Selgitusse märkida: 16.-17.06

Toimumise koht: Tartu, Riia 15 B, II korrus, parem tiib

Registreerumine: https://goo.gl/forms/tztDKkILz2btsq2f2

Täiendav info: Kiira Järv 5219240 ja kiira@perekonsultatsioonid.ee